Zagospodarowanie terenów zielonych w Lidzbarku Warmińskim 

Zagospodarowanie terenów zielonych w Lidzbarku Warmińskim 

Lidzbark Warmiński rozpoczął prace, które związane są z zagospodarowaniem terenów zielonych. Projekt obejmuje parking, który mieści się przy Urzędzie Miejskim i Przychodni Zdrowia na ulicy 11 listopada. 

Nowe nasadzenia roślin, pozwolą na utrzymanie roślinności w mieście. Ich zakup bowiem, wiąże się z wydawanymi przez Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego – Jacka Wiśniowskiego odpłatnych zezwoleń na wycinkę drzew. Opiera się ona na decyzji, o obowiązku nowych nasadzeń kompensacyjnych  w związku z wycinką. Na zagospodarowanie terenu zielonego przygotowano łącznie 50 drzew liściastych i iglastych. Wykonane zostaną również nasadzenia 200 krzewów i traw ozdobnych. Jak podaje Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, wartość zagospodarowania terenu w zieleń to koszt ok. 23 tys. złotych. 

Włodarz podkreśla, że Lidzbark Warmiński był i pozostanie zielonym miastem. Nowe nasadzenia bowiem, nie tylko upiększą miejsce, którym jest parking, ale również przyczynią się do zatrzymywania w gruncie wody. Ponadto nowe roślinności ochłodzą otoczenie podczas upałów i oczyszczą powietrze. 

Dlaczego roślinność w mieście jest ważna? 

Roślinność w miastach jest bardzo ważna, dlatego coraz więcej słyszy się o ochronie drzew i nowych nasadzeniach. Miejska zieleń bowiem przyczynia się do znacznej poprawy powietrza, którym na co dzień oddychamy, a jej obserwowanie pomaga w obniżeniu poziomu stresu. Większe drzewa dodatkowo chłodzą powietrze przez parowanie wody, przyczyniając się do nawilżenia powietrza w miastach. Wśród plusów nowej roślinności, niewątpliwie jest poprawa estetyki oraz edukacja poprzez obserwację i otaczanie się zielenią.