Wspólne działania na rzecz czystości miasta: zaproszenie do akcji sprzątania w Lidzbarku Warmińskim

Wspólne działania na rzecz czystości miasta: zaproszenie do akcji sprzątania w Lidzbarku Warmińskim

Mając zamiar powitać nadejście wiosny, warto pomyśleć o tym nie tylko w kontekście radosnej atmosfery, ale również pod kątem troski o środowisko. Właśnie z taką myślą przystępują do działania inicjatorzy akcji zbiorowego sprzątania miasta.

Znane ze swojego uroku i czystości miasto Lidzbark Warmiński codziennie jest utrzymywane w nienagannej czystości przez lokalne służby komunalne. Dzięki ich starań ulice są czyste, a śmietniki opróżniane regularnie. Niemniej jednak, pewne obszary zielone czy miejsca mniej uczęszczane często stają się miejscem spotkań osób, które po sobie zostawiają wiele śmieci, takich jak butelki, plastikowe opakowania czy puszki.

Gdy nadejdzie wiosna i przed przykryciem zieleni wszelkie zanieczyszczenia stają się bardziej widoczne. Nie pojawiają się one jednak samoistnie. Dlatego też tak ważna jest organizacja akcji sprzątających – nie tylko dla utrzymania czystości, ale również dla budowania świadomości społecznej i propagowania odpowiedzialnych postaw.

Za nami stoi Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Jacek Wiśniowski, który gorąco zachęca do udziału w zbiorowej akcji sprzątania. Mówi: „Spotkajmy się i wspólnie zrobimy coś pozytywnego, korzystając z tej okazji do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pokażmy tym, którzy zanieczyszczają nasze otoczenie, że odpadki nie znikają same – tylko dzięki współpracy możemy skutecznie dbać o piękno naszego miasta”.

Akcje takie jak ta są cyklicznie organizowane i za każdym razem przyciągają kilkadziesiąt osób. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, Urząd Miasta zapewnia rękawice ochronne oraz worki na odpady.