Tydzień Cittaslow w Lidzbarku Warmińskim

Tydzień Cittaslow w Lidzbarku Warmińskim

25 września w Lidzbarku Warmińskim  zakończył się Tydzień Cittaslow. Zaplanowane atrakcję i działania trwały od 19 września. Głównym celem wydarzeń było przybliżenie mieszkańcom idei przyświecającej ruchowi pod znakiem ślimaka. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia pełnego atrakcji w Lidzbarku Warmińskim. 

W minionym tygodniu w miastach należących do sieci Cittaslow nie zabrakło atrakcji. Odbywające się warsztaty w Oranżerii Kultury “MOJE CITTASLOW” zachęciły ponad 130 uczestników. Poruszane tematy, dotyczyły wad i zalet życia w dużych i małych miastach, ekologii, zrównoważonym transporcie, jak i o dobrym i spokojnym życiu. Wśród przygotowanych atrakcji, nie zabrakło gry terenowej oraz pikniku z koncertami, straganami i dmuchańcami. 

Tydzień Cittaslow pełen atrakcji 

Celebracja Tygodnia Cittaslow to codzienne atrakcje i wydarzenia, które przybliżają ideę dobrej jakości życia “SLOW”. Jak co roku w Lidzbarku Warmińskim, zaplanowano w tym czasie wiele działań. Pierwszego dnia rozpoczęły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które towarzyszyły uczestnikom przez cały tydzień. Zorganizowano także grę terenową, pozwalającą odkryć tajemnice miasta. 

20 września obejrzeć można było w Lidzbarskim Domu Kultury prezentację przedstawiającą historię, ideę i cele Cittaslow. W Oranżerii natomiast poza warsztatami miał miejsce koncert arii operowych i pieśni uczestników III Międzynarodowego Warmińsko-Mazurskiego Mistrzowskiego Kursu Wokalnego. 

Czwartek 22 września stał się “Dniem bez samochodu” oraz dodatkowymi zajęciami dla najmłodszych dzieci “Ślimak, ślimak wystaw rogi”. Głównym wydarzeniem dnia była ponadto rodzinna wyprawa rowerowa z ogniskiem, a na zakończenie dnia koncert pieśni operowych oraz pieśni w Oranżerii Kultury. 

23 września na deptaku pod Wysoką Bramą, była możliwość obejrzenia seansu w kinie 9D, a wieczorem uczestnictwa w koncercie KRIVE. 

Sobota w tygodniu Cittaslow przebiegła przede wszystkim sportowo. W dzień nie zabrakło kina, a wieczorem biegu Kłobuk-Crossbuk. 

Niedziela 25 września to podsumowanie i zaplanowane największe atrakcję. Jarmark, na którym nie zabrakło wyrobów rękodzielników oraz zdrowej żywności trwał od godziny 9, natomiast koncerty już od godziny 12. Nie odbyło się bez dmuchańców, animacji dla najmłodszych, teatrzyku objazdowego oraz rozstrzygnięcia konkursu okolicznościowego.