Wielkanocne warsztaty dla dzieci na zamku

Wielkanocne warsztaty dla dzieci na zamku

Najmłodsi w kwietniu będą mieć możliwość poznać tradycję związane z Wielkanocą. Zamek biskupów warmińskich organizuję warsztaty, w których udział wziąć mogą polskie i ukraińskie dzieci. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem “Promienie wiosny w Lidzbarskim zamku”. 

W Lidzbarskim zamku biskupów warmińskich, kolejny raz będzie można usłyszeć od 8 do 22 kwietnia gwar radosnych dzieci. Organizowane warsztaty “Promienie wiosny w lidzbarskim zamku” to również szansa na poznanie aktualnych i dawniej panujących na Warmii tradycji. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób dawniej zdobiono jajka w naszych stronach. Poznają także łemkowską metodę batiku szpilkowego, która wykorzystywana była do wykonywania pisanek. Dzieci będą miały także możliwość wykonania własnoręcznie ozdoby, którą zabiorą ze sobą na pamiątkę spotkania. 

Organizowane na zamku warsztaty, skierowane są przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i dzieci, które przybyły do nas z Ukrainy. Odbywać się będą 8-22 kwietnia w godzinach pracy Muzeum Warmińskiego. Czas trwania jednych warsztatów zaplanowano na jedną godzinę. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł od grupy lub 5 zł od każdego dziecka.