Paulina Zdanowicz: Znacząca postać Gminnego Centrum Kultury w Pilniku

Paulina Zdanowicz: Znacząca postać Gminnego Centrum Kultury w Pilniku

Paulina Zdanowicz pełni funkcję dyrektora Gminnego Centrum Kultury (GCK) w Pilniku, miejscowości położonej nieopodal Lidzbarka Warmińskiego. Jej pasja i zaangażowanie do pracy przekładają się na ogromną satysfakcję z pełnionej roli. Wskazuje na wyjątkowość miejsca, które reprezentuje oraz podkreśla znakomite relacje zespołu, z którym ma przyjemność pracować w sposób twórczy.

Zdanowicz jest częścią załogi GCK w Pilniku – centralnego ośrodka kulturalnego gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński – od zaledwie dwóch lat. Mimo krótkiego stażu, zdążyła wyrobić sobie reputację efektywnej organizatorki działalności tej instytucji. Nie jest to zadanie proste, biorąc pod uwagę fakt, że gmina Lidzbark Warmiński charakteryzuje się dużym obszarem i rozmieszczeniem oraz nie posiada konkretnego punktu, który mógłby pełnić rolę siedziby dla lokalnych władz samorządowych.

Administracyjnie, urząd gminy znajduje się w Lidzbarku Warmińskim, natomiast GCK ulokowane jest w miejscowości stanowiącej przedłużenie ulicy Wiejskiej. Mimo to, miejsce to przyciąga jak magnes mieszkańców z okolicznych miejscowości, którzy cenią panującą tu wyjątkową atmosferę. W dużym stopniu jest to zasługa dyrekcji i pracowników centrum, a także zróżnicowanych i atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych, które regularnie się tam odbywają.