Spektakl "Więcej niż wiatr" – prezentacja Fundacji Teatr IOTA w Oranżerii Kultury, Lidzbark Warmiński

Spektakl "Więcej niż wiatr" – prezentacja Fundacji Teatr IOTA w Oranżerii Kultury, Lidzbark Warmiński

15 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00, serdecznie zapraszamy do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim na przedstawienie teatralne o nazwie „Więcej niż wiatr”, które jest produkcją Fundacji Teatr IOTA.

Sztuka opowiada historię trzech postaci – Powroźnika i dwóch alegorycznych, symbolizujących jego wewnętrzne głosy, postaci: Nitki i Pętli. Głównym tematem spektaklu jest życie człowieka, kierowane przez moc poezji, siłę miłości oraz nieprzewidywalny wiatr. Te trzy elementy prowadzą bohatera przez rozmaite wyzwania, jak przeszkody czy ciemności. To, co krępuje głównego bohatera najmocniej, to ograniczenia samemu sobie narzucone – różnego rodzaju więzy i sznury.

Powroźnik pragnie, aby jego drogą przez życie kierowało hasło DUCH DĄŻY DOKĄD CHCE, jednak osiągnięcie tego stanu nie jest proste.

Omawiany spektakl charakteryzuje się formułą interdyscyplinarną. Podstawowe koncepcje artystyczne są przekazywane za pomocą wyrazistych elementów teatru dramatycznego i teatru ruchu. Połączenie tych dwóch form ekspresji tworzy unikalną atmosferę przedstawienia.