Wystawa prac Tadeusza Bałakiera kończy się 26 listopada w Zamku Lidzbarskim

Wystawa prac Tadeusza Bałakiera kończy się 26 listopada w Zamku Lidzbarskim

W najbliższą niedzielę, 26 listopada, zakończenie ma wystawa prac Tadeusza Bałakiera. Jest to artysta, który mieszka i tworzy w naszym powiecie, a dokładniej pod Lidzbarkiem Warmińskim. W swoich dziełach za pomocą farb i pędzla oddaje unikalne piękno i duszę Warmii.

Czasowa ekspozycja dzieł Bałakiera „Tadeusz Bałakier – malarz Warmii, miasta i okolic Lidzbarka Warmińskiego” jest dostępna dla publiczności tylko do końca tego tygodnia – do 26 listopada. Po tym terminie, okazja do zetknięcia się z jego twórczością może już nie powrócić.

Tadeusz Bałakier to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie zdobył wykształcenie z zakresu malarstwa. Kilka lat temu podjął decyzję o osiedleniu się pod Lidzbarkiem Warmińskim. Celowo wybrał wiejską lokalizację, aby móc czerpać inspirację prosto z natury i pejzażu, który go otacza.

Artysta mocno wierzy w to, że aby uchwycić prawdziwą „duszę miejsca”, niezbędna jest głęboka obserwacja natury i otwarcie się na jej piękno. Swoją twórczość dostosowuje do realiów, które go otaczają.

Pracownicy muzeum w Lidzbarku Warmińskim zachęcają wszystkich, aby wybrać się do muzeum. Dodatkowo, wstępna prognoza pogody sugeruje, że niedziela będzie idealnym dniem na odwiedziny w muzeum. Najważniejszym powodem jednak jest oczywiście doskonałe malarstwo Tadeusza Bałakiera, które można podziwiać na wystawie.

Więcej informacji dostępnych jest pod numerem telefonu: 89 767 21 11.