Niesamowite osiągnięcia artystyczne świętowane podczas 9. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Słowem malowane"

Niesamowite osiągnięcia artystyczne świętowane podczas 9. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Słowem malowane"

Oranżeria Kultury stała się gospodarzem uroczystości zamykających 9. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słowem malowane”. Było to wydarzenie, które zgromadziło laureatów konkursu, ich bliskich, instruktorów, nauczycieli i członków jury. Na konkurs, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim, wpłynęło 497 prac pochodzących z 45 różnych instytucji.

W dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane” jury udzieliło swojego uznania dla 59 prac, przyznając nagrody i wyróżnienia we wszystkich sześciu kategoriach konkursowych.

Finałowe spotkanie przyciągnęło nie tylko mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolicznych miejscowości, ale także gości z bardziej odległych regionów Polski. Wśród przybyłych znaleźli się reprezentanci Zielonki niedaleko Warszawy, Żyrardowa, Częstochowy, a nawet Zakopanego!

Zaskoczeni i wzruszeni organizatorzy konkursu wyrazili swoją wdzięczność za duże zainteresowanie wydarzeniem, pisząc: „Jesteśmy poruszeni tymi odwiedzinami i bardzo je doceniamy.” Uroczystość była pełna ciepła, radości, gratulacji i życzeń skierowanych do młodych artystów, aby nie przestawali tworzyć, malować i rysować.