Zajęcia Lidzbarskiej Straży Pożarnej wznowione

Zajęcia Lidzbarskiej Straży Pożarnej wznowione

Po przerwie wywołanej sytuacją w kraju i na świecie wracają zajęcia, realizowane przez Państwową Straż Pożarną w Lidzbarku Warmińskim. Zajęcia skierowane są do grup przedszkolnych oraz szkolnych i mają na celu edukację najmłodszych o podstawowych zachowaniach prewencyjnych.  

Strażacy wrócili do realizacji projektu, związanego z edukacją dzieci o podstawowych zachowaniach w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo najmłodsi, dzięki wyposażonej sali “Ognik” mają możliwość nauczyć się, minimalizować niebezpieczne sytuacje w codziennym życiu i najbliższym otoczeniu. Sale bowiem, wyposażono w przedmioty codziennego użytku, które mogą prowokować wywołanie pożaru. Zajęcia prowadzą doświadczeni strażacy, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z najmłodszymi.

Strażacy wznowili swoją działalność w połowie marca. Pierwszą grupą zorganizowaną, która odwiedziła po przerwie Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, była grupa przedszkolaków, ze szkoły podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim. 

Zajęcia o charakterze edukacyjno-prewencyjnym odbywają się po wcześniejszym zgłoszeniu, w każdy czwartek w godzinach 9-11. Projekt kieruję się do grup zorganizowanych z opiekunem w wieku przedszkolnym i szkolnym.