Europejska Noc Muzeów w Lidzbarku Warmińskim

Europejska Noc Muzeów w Lidzbarku Warmińskim

W sobotę (13 maja) w Muzeum/Zamku w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się wydarzenie pn. Europejska Noc Muzeów. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z otwartego do późnych godzin obiektu oraz wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących. W sobotę bowiem m.in. na 5-kilometrowej trasie będzie miał również miejsce Bieg z Mikołajem Kopernikiem.

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie, które cieszy się coraz większą popularnością. Odwiedzić w tym dniu można bowiem bezpłatnie historyczne obiekty do późnych godzin nocnych oraz wziąć udział w innych, towarzyszących wydarzeniach. W Lidzbarku Warmińskim swoje bramy tej nocy otworzy Muzeum mieszczące się w zamku. Dla odwiedzających dostępne będą m.in. nowe miejsca w obiekcie, które w ostatnim czasie przechodzą remonty. 

Powiązane atrakcje związane będą przede wszystkim z głównym bohaterem muzealnej nocy – Mikołajem Kopernikiem. W przygotowanym programie spodziewać się możemy m.in. gry zamkowej pn, “ Kopernik w Lidzbarskim Zamku” czy pokazów i prelekcji związanych z europejskimi mistrzami miecza w czasach życia astrologa. O 20:00 natomiast na 5-kilometrowej trasie startującej przy ulicy Hożej wystartuję “Nocny Bieg z Kopernikiem”.