Koncert relaksacyjny na misach i gongach tybetańskich zorganizowany przez Stowarzyszenie "Kocham Warmię"

Koncert relaksacyjny na misach i gongach tybetańskich zorganizowany przez Stowarzyszenie "Kocham Warmię"

W jednej z kamienic zlokalizowanych w pobliżu amfiteatru odbyło się nietypowe wydarzenie muzyczne. To koncert relaksacyjny, który poprowadził Jakub Leonowicz, artysta pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego, wykonujący muzykę na misach i gongach tybetańskich.

Liczba dostępnych miejsc była ograniczona ze względu na specyfikę samego koncertu – słucha się go bowiem leżąc. Z tego powodu uczestnicy byli zobligowani do przyniesienia swoich mat, koców oraz poduszek.

Zastanawiasz się, co sprawia, że koncerty na misach i gongach są tak atrakcyjne? Jak wyjaśnia twórca muzyki na swoim profilu na Facebooku: „Unikalność dźwięku tych instrumentów w połączeniu z narracją koncertu delikatnie oddziałuje na ciało i umysł słuchających, prowadząc do skupienia i pozwalających spojrzeć na siebie z dystansem”.

Pamiętne wydarzenie miało miejsce wieczorem 16 lutego. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie „Kocham Warmię”, zadbało również o miłe dla podniebienia atrakcje, serwując uczestnikom zdrowy, ale smaczny poczęstunek oraz napar z ziół.

Warto dodać, że to nie jedyna inicjatywa Stowarzyszenia „Kocham Warmię”. W tym samym miejscu, co koncert, w czwartki o godzinie 18.00 odbywają się spotkania grupy mieszkańców powiatu, którzy ćwiczą zdrowy ruch, między innymi Tai Chi.