Zdolni młodzi uczniowie robotyki z Lidzbarka Warmińskiego zdobywają trzecie miejsce na regionalnych zawodach Ligii Robotów!

Zdolni młodzi uczniowie robotyki z Lidzbarka Warmińskiego zdobywają trzecie miejsce na regionalnych zawodach Ligii Robotów!

Pasja do nauki i odkrywcza ciekawość cechują drużynę młodych miłośników robotyki z Lidzbarka Warmińskiego. Jest ona związana z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym tego miasta. 16 listopada 2023 roku, podczas regionalnego turnieju Ligi Robotów we Włocławku, zdobyli oni zaszczytne trzecie miejsce.

Turniej Ligi Robotów to wydarzenie na skalę całego kraju, które powstało w oparciu o zasady idei STEAM. Ta filozofia kształcenia podkreśla, że proces nauki jest przede wszystkim poszukiwaniem odpowiedzi, umiejętnością współpracy oraz krytycznym myśleniem. Liga Robotów integruje najnowsze odkrycia z różnych dziedzin – od nauki i inżynierii, poprzez sztukę, aż po matematykę. To platforma pomagająca rozwijać otwarte, kreatywne umysły, które są tak potrzebne w XXI wieku. Nieodłączną częścią projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, który pełni rolę organizatora turnieju przeznaczonego dla uczniów od IV do VIII klasy szkół podstawowych.

W skład lidzbarskiego zespołu „czwórki” wchodzą: Alan Łoś, Jakub Józefowicz, Bartosz Ekiert, Miłosz Bogdanowicz i Hubert Kaźmierski. Instruktorem robotyki i mentorem drużyny jest pani Monika Rybicka. Dla nich udział w tych zawodach był pierwszym tego typu doświadczeniem. Ich powrót do domu z Włocławka, pełen dumy z osiągniętego sukcesu, potwierdza ich determinację do dalszych starań i zamiar zdobycia pierwszego miejsca w przyszłości.

Alan Łoś relacjonuje, jak wyglądała rywalizacja na turnieju: „Jako zespół musieliśmy stawić czoła innym drużynom szkolnym w trzech różnych konkurencjach, które są nazywane misjami. Nasze pierwsze wyzwanie polegało na skonstruowaniu pojazdu z klocków Lego Education SPIKE. Zadaniem tego pojazdu było przejechanie ośmiu metrów bez przerwy.”