Premier Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Lidzbark Warmiński

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Lidzbark Warmiński

Wczoraj (29 kwietnia) Premier Mateusz Morawiecki odwiedził nasz region. Na jego trasie bowiem znajdowało się miejsce, mieszczące się w gminie wiejskiej Lidzbarka Warmińskiego – Blanki. Premier zawitał też do Bartoszyc, mieszczących się w pobliżu. 

Szef rządu odwiedzając Blanki, powitany został m.in. przez Wójta Fabiana Andrukajtis. Podczas spotkania rozmawiał m.in. o inwestycjach zrealizowanych przy pomocy rządowego dofinansowania. W pobliskiej miejscowości Blanki takim miejscem jest stacja uzdatniania wody. Miejsce ma na celu zapewnienie dobrej jakościowo wody oraz pod dobrym ciśnieniem dla wszystkich mieszkańców. Obciążyć ma również częściowo stację uzdatniania w Kraszewie, która obsługuje aktualnie 16 pobliskich miejscowości. Oględziny inwestycji poprzedzone były ponadto krótkim spotkaniem, mającym miejsce w Urzędzie Gminy Lidzbark Warmiński. 

Podczas wizyty w naszym regionie premier odwiedził także wyremontowany zabytkowy budynek, znajdujący się w Bartoszycach. Inwestycja bowiem również została dofinansowana ze środków pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.