Ekologiczny Piknik Rodzinny 

Ekologiczny Piknik Rodzinny 

W niedzielę 7 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Włodarz miasta – Jacek Wiśniowski wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów alkoholowych zapraszają na wydarzenie. Piknik rozpocznie się o godzinie 12:00 przy Lidzbarskich Tężniach Solankowych. 

W niedzielne popołudnie warto wyruszyć na Ekologiczny Piknik Rodzinny w Lidzbarku Warmińskim. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, które wpiszą się w wiek każdego uczestnika. Do godziny 16:00 zorganizowane zostanie m.in. ognisko z kiełbaskami oraz warsztaty rodzinne. Czas najmłodszych umilą animację dla dzieci dmuchane zamki. 

Odbędzie się także Jarmark, na którym będzie można zaopatrzyć się w regionalne produkty i wyroby. 

W ramach projektu “Czyste Zielone Miasta” powstającego z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska planowane są działania proekologiczne. Opierać się będą przede wszystkim na sprzątaniu przestrzeni Parku Uzdrowiskowego Doliny Symsarny. Od godziny 14:00 natomiast sadzenia krzewów i drzew, które przekazały Lasy Państwowe. Start działań, wpływających na jakość otaczającej nas przyrody zaplanowano przy Tężniach.

Zaplanowana w Lidzbarku Warmińskim ekologiczna akcja, pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców poprzez edukację. Pozwoli także na integrację mieszkańców, którzy interesują się zdrowym i ekologicznym podejściem do życia.

Pamiętajmy również, aby w czasie wakacyjnego wypoczynku dbać o miejsca w których przebywamy.  Zdrowsze, ekologiczne wybory oraz zabieranie ze sobą śmieci pomogą zarówno planecie, jak i innym wypoczywającym. W artykule https://www.mozliwe.pl/ekologia-na-wakacjach-nawet-jak-jestes-na-urlopie-mysl-o-przyrodzie/ dowiesz się, jak dbać o ekologię wyjeżdżając na wakacje.