Sfinalizowano prace nad budową bulwaru w rejonie osiedla Zydląg

Sfinalizowano prace nad budową bulwaru w rejonie osiedla Zydląg

Nowo wybudowany bulwar znajdujący się w obrębie osiedla Zydląg został oficjalnie otwarty. Zbieg okoliczności sprawił, że finalizacja prac zakończyła się w trakcie Tygodnia Cittaslow, co było doskonałą okazją do zorganizowania pikniku rodzinne pod symbolem tej międzynarodowej akcji – ślimakiem.

Zachęcamy do przybycia na to wydarzenie na rowerze, ponieważ nowo powstałe bulwary są idealnym miejscem do eksploracji na jednośladach. Dodatkowo, nie musisz martwić się o poziom trudności trasy – jest ona dostępna dla każdego. W ramach pikniku przewidziany jest rajd rowerowy oraz wiele innych atrakcji. Znajdzie się coś dla każdego: jarmark, dmuchańce, ognisko z przekąskami oraz warsztaty ekologiczne. Zapraszamy wszystkich 30 września (sobota), o godzinie 14:00.

Być może pytasz sobie, jakie prace zostały wykonane podczas budowy bulwaru? Inwestycja przewidywała utworzenie ciągów pieszo-rowerowych o łącznej długości 1790 m i szerokości od 2,3 do 3,0 m. Na trasie tych ciągów zbudowano taras widokowy wyposażony w lunety, dwa miejsca przeznaczone do rekreacji w postaci wiat, stworzono schody terenowe oraz zamontowano ławki i kosze na śmieci. Ponadto, na terenie bulwaru zainstalowane zostało aż 70 energooszczędnych lamp parkowych typu LED.