Lidzbark Warmiński zaprasza na rodzinny event Cittaslow

Lidzbark Warmiński zaprasza na rodzinny event Cittaslow

W Lidzbarku Warmińskim już jutro mieszkańcy i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym Cittaslow. Wśród atrakcji przewidziane są m.in. warsztaty o tematyce ekologicznej oraz rajd rowerowy. Wydarzenie to będzie również idealną okazją do oficjalnego otwarcia nowej części bulwaru.

Piknik Rodzinny Cittaslow to impreza przyjazna dla miłośników jednośladów – warto zatem przybyć na miejsce rowerem. Nowo otwarty odcinek bulwaru będzie doskonałym terenem do zwiedzania na rowerze. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, oferując ekologiczne warsztaty oraz konkursy. Ponadto, podczas pikniku będzie możliwość pozbycia się niepotrzebnych starych baterii i żarówek (poza świetlówkami), które nie powinny trafiać do standardowych koszy na odpady.

W ramach tego wydarzenia planowany jest również jarmark, a dla dzieci przygotowano dmuchańce. Nie zabraknie także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami, bigosem, kompotem i drożdżówkami – wszystko to czeka na uczestników w sobotę, 30 września, od godziny 14:00.

Wspomniane otwarcie nowego fragmentu bulwaru jest wynikiem zakończenia rozległych prac. Podczas realizacji projektu powstały trasy dla pieszych i rowerzystów o łącznej długości 1790 metrów i szerokości między 2,3 a 3,0 metra. Na terenie nowego odcinka bulwaru znalazły się m.in. taras widokowy wyposażony w lunety, dwa miejsca do rekreacji, schody terenowe oraz ławki i kosze na śmieci. Dodatkowo, oświetlenie stanowiło 70 nowoczesnych i energooszczędnych lamp typu led.