Debata w RMF FM na temat kontrowersji związanych z Zimnymi Termami w Lidzbarku Warmińskim

Debata w RMF FM na temat kontrowersji związanych z Zimnymi Termami w Lidzbarku Warmińskim

28 maja, we wtorek, odbyła się dyskusja na antenie RMF FM, podczas której Robert Mazurek, uznany dziennikarz radiowy, przeprowadził rozmowę z Jackiem Protasem. Wśród gości programu był Protas, prominentny członek Platformy Obywatelskiej z regionu Warmii i Mazur, który pełni także funkcję wiceministra funduszy i polityki regionalnej. Obecnie Protas lideruje listę wyborczą PO z obszaru Podlasia i Warmii-Mazur na rzecz Parlamentu Europejskiego, podczas rozmowy odpowiadał on na pytania dotyczące różnych kwestii, w tym Zimnych Term oraz SPA prowadzonego przez jego małżonkę przy Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

Zimne Termy, które miały nadać miastu rangę uzdrowiska i otworzyć nowe horyzonty turystyczne, zyskały szerokie uznanie na arenie międzynarodowej. Niemniej jednak, nie było to uznanie pozytywne – niemiecki magazyn Der Spiegel umieścił ten projekt na swojej liście 10 największych absurdalnych inwestycji finansowanych przez Unię Europejską. Główne zarzuty sprowadzały się do tego, że temperatura wody, utrzymująca się na poziomie jedynie 24 stopni Celsjusza, znacznie odbiega od standardów termalnych, które zazwyczaj oferują wyższe temperatury.

Protas bronił swojego projektu, przekonując, że poprzez te inwestycje Lidzbark Warmiński zyskał na popularności i przyciągnął więcej turystów niż wcześniej zakładano. „Cieszę się, że Spiegel zrobił reklamę Lidzbarkowi Warmińskiemu. Zgodnie z naszymi planami Termy miały przyciągać 100 tysięcy osób rocznie, jednak w rzeczywistości odwiedza je aż 500 tysięcy osób. To rentowny biznes. Woda o temperaturze 24 stopni ma właściwości lecznicze i dzięki temu Lidzbark uzyskał status uzdrowiska,” oświadczył Protas podczas rozmowy na antenie Radia RF FM.