Zakończono rewitalizację dworca w Lidzbarku Warmińskim

Zakończono rewitalizację dworca w Lidzbarku Warmińskim

Pociągi do Lidzbarka Warmińskiego od dawna już nie kursują, pozostał w miejscu jednak dworzec, który niszczał w oczach. 30 maja uroczyście zakończono rewitalizację dworca i poczekalni. W miejscu znajdują się również siedziby: Punktu Informacji Turystycznej, Rady Seniorów, Vita Vena Orkiestry i Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii. 

Dawny dworzec PKP w Lidzbarku Warmińskim przeszedł gruntowny remont. Posłuży teraz jako miejsce aktywizacji mieszkańców, gdzie będzie można uczestniczyć w zajęciach kulturalnych i edukacyjnych. Planuję się także organizację spotkań i wystaw. 

Dawna poczekalnia również zyskała nowy wygląd i funkcję. Skorzystać w niej bowiem będzie można z punktu gastronomicznego oraz obejrzeć wystawę eksponatów. Przedstawia ona historię Lidzbarka Warmińskiego, znanego dawniej pod nazwą Heilsberg. Infrastrukturę przygotowano w sposób, aby mogli korzystać z niej również osoby niepełnosprawne. 

Na oficjalnym, uroczystym zakończeniu inwestycji obecni byli goście, którymi m.in. był Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Poseł na Sejm Jacek Protas, Prezes Stowarzyszenia Polskiej Sieci Miast Cittaslow Jacek Kostka, Przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Michalak oraz Wicestarosta Powiatu Lidzbarskiego Jarosław Kogut. Nie zabrakło przedstawicieli PKP, wykonawców, projektantów, konserwatora zabytków i innych osób, które były zaangażowane w realizację projektu. 

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, podczas przemówienia wspomniał, że miejsce jest teraz wizytówką miasta oraz muzeum jego historii.