Festiwal Kultury Myśliwskiej coraz bliżej!

Festiwal Kultury Myśliwskiej coraz bliżej!

24 lipca na deptaku przy Wysokiej Bramie odbędzie się 13 edycja Festiwalu Kultury Myśliwskiej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie również konkurs na najlepszy wyrób wędliniarski z dziczyzny oraz wyrób garmażeryjny.  

Organizowany od roku 2008 Festiwal Kultury Myśliwskiej powraca po dwóch latach przerwy. Tradycyjnie na wydarzeniu będzie możliwość poznać wszystkie aspekty kultury myśliwskiej. Przygotowane zostaną tradycyjne dania, a czas umilać będzie muzyka. Warto o tym wspomnieć, ponieważ dziedzictwo kulturowe myśliwych jest szczególnie bogate i warte przypomnienia. W organizację wydarzenia, jak co roku, zaangażują się leśnicy oraz brać myśliwska. Zaangażowani w prace przygotowawczo-organizacyjną są natomiast lokalne koła łowieckie, jak również Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie. Partnerem urzędu są także nadleśnictwa, które wystawiają swoje stoiska podczas wydarzenia i zapewniają konkursy i zabawy. 

Tegoroczną edycję zaplanowano na 24 lipca, tradycyjnie na deptaku przy Wysokiej Bramie. Festiwal rozpocznie się już o godzinie 10:30 mszą świętą. Następnie uroczysty pochód przejdzie przez miasto pod Wysoką Bramę, gdzie planowane jest rozpoczęcie festiwalu. 

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie atrakcji, zaplanowano bowiem koncerty plenerowe, pokazy wabienia, kulinarne. Nowością podczas Festiwalu Kultury Myśliwskiej jest również konkurs na najlepszy wyrób garmażeryjny i wędliniarski z dziczyzny. Nie zabraknie kiermaszu produktów regionalnych oraz pokazu gotowania gulaszu z dziczyzny z degustacją przygotowanych porcji.