Wypadek drogowy: samochód osobowy zderza się z ciągnikiem rolniczym, jedna osoba hospitalizowana

Wypadek drogowy: samochód osobowy zderza się z ciągnikiem rolniczym, jedna osoba hospitalizowana

W wyniku kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, pasażerka samochodu została uwięziona wewnątrz i musiała być uwolniona przez strażaków. Po wypadku kobieta została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Zdarzenie miało miejsce 7 maja na drodze wojewódzkiej nr 507 niedaleko miejscowości Zagony.

Po godzinie 14:00 dyżurny Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym. Na miejsce wypadku skierowano trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z Lidzbarka Warmińskiego oraz jednostki OSP z Lubomina i Wilczkowa.

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, natknęły się na poważnie uszkodzony samochód osobowy stojący na jezdni. Badanie okoliczności wypadku przez policję wykazało, że 39-letni kierowca samochodu osobowego marki Mitsubishi, próbując wyprzedzić ciągnik rolniczy JCB z przyczepą, uderzył w bok ciągnika. W rezultacie 44-letnia pasażerka samochodu osobowego doznała obrażeń. Zarówno kierowca samochodu, jak i ciągnika byli w stanie opuścić pojazdy o własnych siłach. Jednakże kobieta, która była pasażerką samochodu, nie mogła sama wydostać się z pojazdu z powodu odniesionych obrażeń i uszkodzeń karoserii.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy użyli sprzętu hydraulicznego do wydobycia poszkodowanej kobiety z wraku samochodu. Ze względu na potrzebę szybkiej hospitalizacji, na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.