Spektakularne zawody biegowe w Lidzbarku Warmińskim – Mikołaj Kopernik i 5-kilometrowy wyścig

Zawodnicy biorący udział w majowym festiwalu biegowym w Lidzbarku Warmińskim, musieli zmierzyć się z dystansem 5 km prowadzącym przez ulice tego malowniczego miasta. Wybitny zwycięzca, który okazał się być najszybszym na trasie, osiągnął metę w imponująco krótkim czasie, nieco poniżej 15 minut.

Miasto Lidzbark Warmiński, które przez niemal dekadę było domem dla Mikołaja Kopernika, słynie z jego znaczącego wkładu w astronomię. Tutaj właśnie wielki uczony stworzył fundamenty teorii heliocentrycznej, która nieodwracalnie przeobraziła nasze rozumienie wszechświata. Jako hołd dla tego wybitnego rezydenta, po raz trzeci zorganizowano Nocny Bieg Mikołaja Kopernika.

Zawody startowały oraz kończyły się na deptaku pod Wysoką Bramą, gdzie ustawiono specjalne miasteczko dla biegaczy. Po zakończeniu wyścigu uczestnicy mogli skorzystać z usług profesjonalnego masażysty i spożyć posiłek mający na celu regenerację sił. Trasa biegu, o długości 5 km, prowadziła przez ulice miasta, a ruch uliczny został tymczasowo wstrzymany na czas zawodów.

Medal za pierwsze miejsce zdobył Jakub Ossowski, który pokonał trasę w niesamowitym czasie 14:53. Drugie miejsce w kategorii OPEN przypadło Kuznetsov Vitalii, który zamknął swój bieg z czasem 14:59. Na trzecim miejscu uplasował się Damian Bałut, kończąc bieg w ciągu 15:35.