Organizowany przez Związek Emerytów w Lidzbarku Warmińskim galowy bal walentynkowy

Organizowany przez Związek Emerytów w Lidzbarku Warmińskim galowy bal walentynkowy

Sędziwa, lecz pełna życia społeczność emerytów i rencistów z Lidzbarka Warmińskiego, zgromadzona w ramach lokalnego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, postanowiła zaszaleć na parkiecie dwa dni przed oficjalnym terminem Walentynek. W tym roku bowiem 14 lutego przypadało na Środę Popielcową – dzień rozpoczynający okres postu. Nieformalne przesunięcie święta zakochanych pozwoliło uniknąć jakiegokolwiek konfliktu ze świeckimi zwyczajami.

Sala Kamienicy Amfiteatru w Lidzbarku Warmińskim, 12 lutego, była miejscem gwarnego obchodzenia Walentynek. Stoły uginały się pod ciężarem różnego rodzaju potraw: od sałatek przez wędliny aż po rolady – wszystko przygotowane ręcznie przez uczestników imprezy. Do tego dodano słodkie przysmaki oraz różne napoje.

Zorganizowany bal był nie tylko okazją do degustacji domowych wypieków, ale też do wspólnej zabawy. Organizatorzy wydarzenia zapewnili wiele form aktywności – od tańców, przez gry, aż po zabawę „taniec w ciemno”. W programie znalazło się również miejsce na literackie i poetyckie wyrażenie uczuć. Lokalna poetka, Teresa Lipska, zdecydowała się na recytację swojego wiersza. Nie była jednak jedyną osobą, która podzieliła się swoją twórczością. Tadeusz Szulewa zaprezentował swój pierwszy publicznie wygłoszony wiersz o miłości. Irena Kuczykowska opowiedziała z kolei o znaczeniu miłości w kontekście Walentynek.