Dzień Protestu Rolników i Bezpośrednie Spotkanie z Wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

Dzień Protestu Rolników i Bezpośrednie Spotkanie z Wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

Dnia 9 lutego obchodzimy kolejny dzień protestu rolników. Przewiduje się, że ten wydarzenie spowoduje zakłócenia w przepływie ruchu drogowego na drodze krajowej numer 51 w godzinach od 11:30 do 16:00. Utrudnienia te nastąpią na trasie pomiędzy Lidzbarkiem Warmińskim a Samolubiem. Na miejscu, w Samolubiu, do manifestacji dołączą rolnicy z powiatu bartoszyckiego, którzy przyjechali wesprzeć swoich kolegów z powiatu lidzbarskiego. Organizatorzy planują, że w proteście weźmie udział około 100 maszyn rolniczych.

W kontekście tego wydarzenia, mieliśmy okazję porozmawiać z Markiem Kuźniewskim, pełniącym funkcję wiceprezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Podczas naszej rozmowy podkreślał on, że polska żywność, nawet ta produkowana konwencjonalnie, jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia i życia obywateli.

Kiedy zapytaliśmy go o to jak według niego wygląda praca rolnika na co dzień, w porównaniu do tego jak jest pokazywana w mediach czy programach telewizyjnych takich jak „Rolnik szuka żony”, Kuźniewski odpowiedział, że rolnicy są świadomi swojej roli i wiedzą co robią. Jednocześnie podkreślił, że chciałby zwiększyć świadomość i zrozumienie dla pracy rolnika wśród konsumentów, którzy nie mają na co dzień do czynienia z rolnictwem.

Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej zwrócił uwagę na to, że ziemia jest najważniejszym zasobem dla rolników. Bez niej ich praca nie miałaby sensu. Wyraził również swoje zdanie na temat różnego rodzaju stereotypów dotyczących rolnictwa, twierdząc, że chociaż regulacje unijne są potrzebne, to jednak rolnicy nie chcą źle wykorzystywać ziemi, ponieważ to od niej zależy ich byt.