W Lidzbarku Warmińskim i Ornecie zebrano ponad 60 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W Lidzbarku Warmińskim i Ornecie zebrano ponad 60 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W Lidzbarku Warmińskim, jednym z miast województwa warmińsko-mazurskiego, mieszkańcy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparli zbiórkę kwotą 34.123 złotych. Z kolei w Ornecie, innym mieście na Warmii, zbiórka osiągnęła wynik 26.035 złotych. Łącznie udało się zgromadzić ponad 60 tysięcy złotych na pomoc zdrowiu osób po przebytej pandemii, co było hasłem tegorocznej zbiórki.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 28 stycznia 2024 roku, był pełen wydarzeń na terenie całego kraju, a także w powiecie lidzbarskim. Jak to często bywa, największe obchody miały miejsce w miastach, takich jak Lidzbark Warmiński i Orneta.

Organizacja finału w Lidzbarku Warmińskim napotkała na pewne trudności, ponieważ nie było wolontariuszy. Pomoc przyszedł jednak od Sztabu z Bartoszyc, który podzielił się puszkami do zbiórki. Mimo to, mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego nie zawiedli i zebrali więcej niż rok wcześniej – w 2023 roku było to ponad 25 tysięcy złotych, a w 2024 już ponad 34 tysiące! Na aukcji w Lidzbarskim Domu Kultury wylicytowano wszystkie wystawione przedmioty, co jest wyjątkowo rzadkie.

Wśród nagród na lidzbarskim finale można było zdobyć rower, maskotki, rękodzieło oraz vouchery. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kurs spadochronowy oferowany przez 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy, który został wylicytowany za kwotę 1500 złotych.