Policja zatrzymuje młodego mężczyznę z narkotykami podczas kontroli drogowej

Policja zatrzymuje młodego mężczyznę z narkotykami podczas kontroli drogowej

Praca funkcjonariuszy policji nie ogranicza się do rutynowego zatrzymywania każdego pojazdu, który przemieszcza się po ulicach miasta w późnych godzinach nocnych, szczególnie gdy kierowca nie wydaje się budzić żadnych podejrzeń. Jednak sytuacja może ulec zmianie, gdy pasażer zaczyna prezentować nerwowe zachowanie na widok stróżów prawa, zwłaszcza gdy przyczyną jest posiadanie narkotyków. Jak można przewidzieć, taki przypadek kończy się na ogół jednym sposobem – podejrzanym spędza resztę nocy w policyjnej celi i otrzymuje zarzuty dotyczące posiadania substancji odurzających.

W niedzielę, 15 października 2023 roku, w Lidzbarku Warmińskim doszło do takiej sytuacji. Funkcjonariusze kontrolowali samochód marki Honda, w którym znajdował się pasażer prezentujący nerwowe zachowanie. W wyniku skrupulatnej kontroli okazało się, że 21-letni mężczyzna posiadał przy sobie substancje zabronione. Został on natychmiast zatrzymany przez policję. Następnego dnia usłyszał oficjalne zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania 21-latka, funkcjonariusze odnaleźli więcej narkotyków.

Warto przypomnieć, że według polskiego prawa, posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat.