Wybory parlamentarne – głosując wspieramy także lokalną społeczność

Wybory parlamentarne – głosując wspieramy także lokalną społeczność

Nadchodząca niedziela, to dzień wyborów do Sejmu i Senatu. Istotność naszego głosu nie ogranicza się jednak tylko do kształtowania politycznej trajektorii Polski. Dzięki aktywności wyborczej, możemy przyczynić się do zdobycia dodatkowych funduszy przez strażaków, kluby sportowe oraz koła gospodyń wiejskich.

W małych gminach, które liczą do 20 tysięcy obywateli, intensywne zaangażowanie mieszkańców w zbliżające się wybory parlamentarne może przynieść wiele korzyści. Gdy więcej niż 60 procent uprawnionych odda swoje głosy, miejscowość taka może zyskać dodatkowe wsparcie finansowe. To znakomite zachęcenie do udziału w nadchodzącym głosowaniu.

Na działalność kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych lub orkiestr dętych, małe gminy mogą otrzymać aż 250 tysięcy złotych wsparcia. Dodatkowa kwota w tej samej wysokości może trafić na rozwijanie lokalnej działalności sportowej.

Nie można pominąć w tym kontekście również „Bitwy o remizy”. To szansa dla gmin liczących do 20 tysięcy mieszkańców na zdobycie miliona złotych na remont lub przebudowę remizy strażackiej. Warunkiem jest osiągnięcie najwyższej frekwencji wyborczej w powiecie. Wszystkie te pieniądze zostaną wydatkowane do 2024 roku.

Zagłosowanie w nadchodzących wyborach to nie tylko możliwość wpływania na kierunek rozwoju kraju, ale również realna szansa na zasilenie budżetu własnej gminy.