Nowatorskie metody pracy lidzbarskich policjantów wydziału kryminalnego

Nowatorskie metody pracy lidzbarskich policjantów wydziału kryminalnego

Podstawową rolą funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego jest wykrywanie osób odpowiedzialnych za popełnienie przestępstw. Co ciekawe, ich skrupulatne śledztwo czasem prowadzi do odkrycia zbrodni, które nie były wcześniej zgłoszone. Przykładem takiej sytuacji jest niedawna kradzież z włamaniem do sklepu w Lidzbarku Warmińskim, gdzie złodzieje zwinęli zegarki o łącznej wartości niemal 3400 złotych.

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego przeprowadzili dochodzenie, które doprowadziło do ustalenia, że na początkiem października 2023 roku doszło do kradzieży z włamaniem do punktu handlowego w ich mieście. Zgodnie z zebranymi danymi, przedmiotem zainteresowania przestępców była kolekcja zegarków, które później miały znaleźć się na półkach lokalnych lombardów. Przy tym wszystkim, ciekawostką jest fakt, że żadne zgłoszenie dotyczące tej kradzieży nie trafiło wcześniej do lidzbarskich stróżów prawa.

Sprawa nabrała tempa, gdy funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielką sklepu, miejsca przestępstwa. Kobieta przyznała, że doszło do kradzieży i ujawniła, że łączna wartość utraconych zegarków wynosiła 3 380 złotych.