Tragedia na drodze krajowej nr 51 – ofiara śmiertelna i kilka osób rannych po kolizji trzech pojazdów

Tragedia na drodze krajowej nr 51 – ofiara śmiertelna i kilka osób rannych po kolizji trzech pojazdów

Na drodze krajowej numer 51 w miejscowości Rogóż w województwie warmińsko-mazurskim doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz autobus, ruch na tej trasie jest utrudniony – poinformowała we wtorek GDDKiA. Niestety, w wyniku tego tragicznego wypadku jedna osoba straciła życie, a dodatkowo trzy zostały ranne.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na odcinku drogi łączącej Lidzbark Warmiński z Bartoszycami. Doszło tam do dramatycznego zderzenia dwóch samochodów osobowych i pojazdu typu autokar. W wyniku tej tragedii, jedna osoba nie przeżyła, natomiast trzy inne osoby odniosły obrażenia.

W kolizji brały udział trzy pojazdy: osobowy audi, ford oraz autobus marki autosan. Z powodu odniesionych w wypadku obrażeń, jedna osoba zginęła na miejscu, a kolejne trzy osoby zostały ranne – podała sierżant sztabowy Beata Szydłowska z komendy policji w Lidzbarku Warmińskim.

Aktualnie trwają badania mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku. Śledztwo prowadzone jest przez policję pod nadzorem prokuratora. Droga, na której doszło do zdarzenia, jest w tym momencie całkowicie zablokowana.

GDDKiA przewiduje, że utrudnienia na trasie mogą potrwać więcej niż dwie godziny.