Kulminacja prac nad budową ścieżki pieszo-rowerowej przy Łynie w Lidzbarku Warmińskim

Kulminacja prac nad budową ścieżki pieszo-rowerowej przy Łynie w Lidzbarku Warmińskim

Projekt budowy ścieżki dla pieszych i rowerzystów prowadzącej wzdłuż rzeki Łyny dobiegł końca. Budowla ta zintegrowała się z obecną infrastrukturą miejską, stając się kluczowym elementem komunikacyjnym w Lidzbarku Warmińskim. Zaplanowano, że oficjalne otwarcie nowego odcinka drogi odbędzie się 30 września.

Łyna jest rzeką przepływającą przez całe miasto. Kilka lat temu, jej brzegi były głównie odwiedzane przez wędkarzy, ale teraz stały się one ważnym miejscem spotkań i aktywności mieszkańców miasta. Wzdłuż rzeki można znaleźć bulwary, na których umieszczono siłownię na wolnym powietrzu oraz plac zabaw dla najmłodszych. Dodatkowo, wybudowano mały amfiteatr. Przewiduje się, że ostatni odcinek ścieżki, łączący teren Szpitala Powiatowego z Osiedlem Zydląg oraz dojazd z ulicy Gdańskiej, zostanie oficjalnie oddany do użytku pod koniec września.

W wyniku realizacji inwestycji „Ochrona różnorodności biologicznej przy rzece Łynie w Lidzbarku Warmińskim – etap II”, udało się stworzyć ścieżki pieszo-rowerowe o całkowitej długości 1790 m i szerokości od 2,3 do 3 m. Na trasie tej znajduje się taras widokowy wyposażony w lunety, dwie miejsca rekreacyjne zadaszone wiata, schody terenowe oraz ławki i śmietniki. Poza tym, zamontowano również 70 energooszczędnych lamp parkowych typu led.