Alkohol za kierownicą: powtórny przypadek jazdy po pijanemu mimo dożywotniego zakazu

Alkohol za kierownicą: powtórny przypadek jazdy po pijanemu mimo dożywotniego zakazu

31-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński wykazał skrajną nieodpowiedzialność i brak zdrowego rozsądku, decydując się na kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Co gorsza, nie był to jego pierwszy raz. Teraz za swoje działania będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za popełnienie dwóch przestępstw.

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej, kiedy ten kierował osobowym volkswagenem. Badania alkoholowe wykazały w jego organizmie blisko 3,3 promila alkoholu, potwierdzając jego stan upojenia alkoholowego. Ale to nie koniec złych wiadomości dla kierowcy.

Okazało się bowiem, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązuje go od sierpnia 2018 roku, stąd za swoje działania odpowie teraz przed sądem.

Złamanie takiego zakazu to poważne przestępstwo, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że kierowca odpowiada za dwa przestępstwa – jazdę w stanie nietrzeźwości oraz łamanie zakazu prowadzenia pojazdów, kara może okazać się jeszcze bardziej surowa.