Nowa era edukacji medycznej: Olsztyńska szkoła policealna otwiera swoje drzwi

Nowa era edukacji medycznej: Olsztyńska szkoła policealna otwiera swoje drzwi

Wejście do świata medycyny w Olsztynie stało się teraz łatwiejsze, dzięki otwarciu nowej Niepublicznej Szkoły Policealnej, specjalizującej się w edukacji z zakresu służby zdrowia. Jest ona zlokalizowana na miejscu poprzedniej placówki o nazwie Fama, jednak jak podkreśla pani dyrektor Marta Wagner, tamtejsze podobieństwa kończą się na lokalizacji. Nowa instytucja edukacyjna ma na celu oferowanie programów kształcenia, które są dostosowane do dynamicznie zmieniających się trendów na rynku pracy.

Niezależnie od tego, że nowo powstała placówka dopiero co rozpoczyna swoją działalność, posiada już doświadczenie w tej dziedzinie. Właściciel szkoły, Dariusz Lange, informuje, że jest to druga taka szkoła w całym województwie. Podobna placówka działa bowiem od ponad 10 lat w Lidzbarku Warmińskim, ciesząc się dużym uznaniem i sukcesem.

Dariusz Lange zauważa również brak dobrych instytucji edukacyjnych w Olsztynie, które kształciłyby na kierunkach takich jak technik masażysta, opiekun medyczny czy terapeuta zajęciowy. Właśnie te zawody mają być przyszłością rynku pracy, gwarantujące stabilne zatrudnienie. W Lidzbarku Warmińskim klasy są pełne uczniów, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków – wielu z nich będzie również uczyć w Olsztynie. Efektywność metody nauczania potwierdza wysoka zdawalność egzaminów zawodowych. Kursy trwają półtora roku dla opiekuna medycznego lub dwa lata dla technika masażysty i terapeuty zajęciowego. Zakończenie każdego kursu wiąże się ze zdaniem egzaminu zawodowego i uzyskaniem tytułu technika.