Tańszy węgiel w Lidzbarku Warmińskim

Tańszy węgiel w Lidzbarku Warmińskim

Gmina Lidzbark Warmiński przyłączyła się do rządowego programu, który zakłada dystrybucję węgla dla gospodarstw domowych w cenie preferencyjnej. Mieszkańcy zyskali możliwość zaopatrzenia się w węgiel za cenę nie wyższą niż 2 tys. złotych za tonę. Wszyscy zainteresowani zakupem w niższej cenie, muszą wcześniej wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. 

Tani węgiel w Lidzbarku Warmińskim 

Ustawa, która weszła w życie 3 listopada, pozwala samorządom biorącym udział w programie rządowym na zakup dużo tańszego paliwa w porównaniu z aktualnymi cenami rynkowymi. Każde gospodarstwo domowe po złożeniu odpowiedniego wniosku, może zaopatrzyć się w paliwo nie droższe niż 2 tys. zł za tonę. Wniosek należy złożyć w urzędzie miasta najpóźniej do 15 kwietnia 2023 roku. 

W Lidzbarku Warmińskim trwa aktualnie realizacja sprzedaży węgla o ustalonej cenie – 1740 zł brutto. W koszt wliczono również transport na terenie miasta. Dystrybucją i sprzedażą zajmuje się firma wyłoniona w drodze zapytania ofertowego. 

W czwartek 24 listopada odebrano pierwszy transport węgla typu orzech ze składu w Braniewie. Kolejne transporty natomiast odebrano następnego dnia (w piątek 25 listopada) w sortymencie węgla kamiennego typu orzech i groszek. Jak podaje do informacji Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, dokładane są wszelkie starania, aby mieszkańcy, którzy przeszli weryfikację wniosku o zakup paliwa stałego w cenie preferencyjnej mogli w najbliższych dniach otrzymać węgiel.