Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 507

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 507

W poniedziałek (21 listopada) doszło do wypadku na trasie Orneta-Dobre Miasto. Dwa samochody osobowe, zderzyły się czołowo. Kierujących z pojazdów wydobyli strażacy, a następnie zostali oni przetransportowani do szpitali. 

Do zderzenia czołowego dwóch samochodów doszło wczoraj około godziny 10:30. Służby, które wezwano na miejsce zastały dwa samochody osobowe – pojazd marki Saab 93, znajdujący się przydrożnym rowie oraz Suzuki Vitara znajdujący się na prawym pasie i opartym tyłem o drzewo. Kierujących wydostali z samochodów strażacy, za pomocą sprzętu hydraulicznego. Mężczyźni podróżowali sami. Ich stan wymagał hospitalizacji, dlatego obaj zostali przetransportowani do szpitala. 

Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że przyczyną wypadku było wjechanie na przeciwległy pas ruchu 34-letniego mężczyzny, kierującego osobowym Saabem 93. Poruszał się on w kierunku Lubomina od strony Ornety i z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. W konsekwencji zderzył się z jadącym  z naprzeciwka 46-letnim kierowcą Suzuki. 

Droga w czasie prowadzonych działań została całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowały trzy jednostki Straży Pożarnej: JRG Lidzbark Warmiński, OSP Orneta oraz Lubomino. Ponadto grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Wezwano również karetkę, która przetransportowała mężczyzn z obrażeniami do szpitala. Stan trzeźwości uczestników wypadku zostanie określony przez badania laboratoryjne. Dalsze okoliczności zdarzenia, wyjaśniane są natomiast przez policjantów.