Mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego oszukana “na wnuczka” 

Mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego oszukana “na wnuczka” 

Oszustów wyłudzających pieniądze sposobami na wnuczka, na policjanta, na prokuratora itd. wciąż można spotkać. Sprawcy zwykle opierają się na nieświadomości swoich ofiar i prowadzonej grze na emocję. Przekonała się o tym seniorka z Lidzbarka Warmińskiego, która straciła 12 tys. złotych. 

W środę (5 października) po godzinie 11:00 policjanci z Lidzbarka Warmińskiego otrzymali zgłoszenie o oszustwie. Poszkodowaną jest 82-letnia kobieta, która przekazała znaczną sumę pieniędzy nieznajomemu mężczyźnie. Badając okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze udali się do seniorki, gdzie dowiedzieli się o szczegółach oszustwa. Jak się okazało, otrzymała telefon od kobiety, która przedstawiła się jako znajoma z pracy jej córki. Przekonała przy tym seniorkę, że potrzebuję ona pilnie gotówki, aby spłacić wspólną lokatę w celu jej zamknięcia. Z informacji, które otrzymali funkcjonariusze, wiadomo także, że nieobecność córki przy telefonie, spowodowana miała być jej wizytą u lekarza. 

Kobieta zgodziła się przekazać pieniądze, po które przyszedł rzekomy mąż rozmówczyni. Straciła tym sposobem 12 tys. złotych. 

Po skontaktowaniu z córką, której kobieta opowiedziała o całej sytuacji, zorientowała się, że padła ofiarą popularnego oszustwa. Natychmiast skontaktowała się z policją, która prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa. 

Uświadamiajmy przede wszystkim osoby starsze w swoim otoczeniu, o popularnych sposobach oszustw. Większa świadomość i dobry kontakt z najbliższymi, zmniejszą ryzyko stania się poszkodowanym i stracenia zgromadzonych oszczędności. 

Chcesz być na bieżąco? Sprawdź Kronika Policyjna – Lidzbark Info