Lato w Lidzbarku Warmińskim

Lato w Lidzbarku Warmińskim

W tym roku w Lidzbarku Warmińskim nie zabraknie letnich atrakcji. Zaplanowano m.in. koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe. Od czerwca do końca sierpnia nie zabraknie atrakcji dla każdej grupy wiekowej. 

Lidzbark Warmiński ogłosił plan na lato w mieście. Pierwsze wydarzenia odbyły się już w czerwcu, takie jak spotkanie autorskie, mecz piłki nożnej, czy rekonstrukcja bitwy pod Heilsbergiem, o której pisaliśmy w artykule https://lidzbarkinfo.pl/2022/06/13/rekonstrukcja-bitwy-pod-heilsbergiem/.  Odbyło się również, otwarcie plaży miejskiej w Wielochowie, jak i Zawody Strzeleckie. W lipcu i sierpniu natomiast będzie możliwość uczestniczenia w wieczorach jazzowych, które zaplanowane są w każdy piątek od 1 lipca do 5 sierpnia. Każda środa lipca natomiast to Wakacyjne przygody w środy oraz dla dzieci ze szkół podstawowych malarskie środy. W oranżerii kultury, co czwartek o godzinie 18:00 miejsce będą miały wieczory czwartkowe – muzyka, literatura, sztuka. Nie zabraknie konkursów dla najmłodszych oraz wydarzeń sportowych. W poniedziałkowe wieczory natomiast o dobry nastrój zadbają zajęcia z jogi na trawie. 

W sierpniu również nie zabraknie letnich atrakcji, konkursów i sportu. Ponadto 12 sierpnia odbędzie się festiwal food trucków oraz koncert zespołu ENEY, Czarka Kuczyńskiego oraz HLA 4. 14 lipca zorganizowano wydarzenia i rywalizację o Puchar Burmistrza. Wakacje to również lubiane, szczególnie przez najmłodszych – Święto Holi. 

Lato w Lidzbarku Warmińskim niewątpliwie zapowiada się z wieloma atrakcjami. Pewne jest, że w przygotowanej ofercie zajęć i wydarzeń, każdy znajdzie coś dla siebie.