Lidzbarski starosta zrezygnował ze stanowiska

Lidzbarski starosta zrezygnował ze stanowiska

Jan Harhaj pełniący funkcję starosty powiatu Lidzbarskiego od 2010 roku, złożył rezygnację podczas sesji rady powiatu, która odbyła się w 17 lutego. Uzasadnieniem były powody osobiste, których szczegóły nie są znane. 

Wielkie zaskoczenie spowodował Jan Harhaj swoją rezygnacją, ze stanowiska starosty. Wniosek o odwołanie pełniącej funkcji umówiono na sesji rady powiatu 17 lutego. Decyzja starosty uzyskała poparcie 15 radnych, jedna osoba się wstrzymała oraz jedna była przeciw. Jerzy Kielak swoją decyzję w ramach głosowania, uzasadnił niedokończonymi sprawami starosty w ramach sprzedaży term Warmińskich. Obecnymi właścicielami bowiem, jest miasto Lidzbark Warmiński wraz z powiatem Lidzbarskim. Zyskiem ze sprzedaży, mieli podzielić się po połowie, a wokół tematu i ceny wywoławczej powstało wiele kontrowersji. O sprzedaży term, można przeczytać w artykule https://lidzbarkinfo.pl/2022/02/21/termy-w-lidzbarku-warminskim-na-sprzedaz/

Jan Harhaj zapewnia, że podjęta decyzja posiada charakter wyłącznie osobisty, nie będąc w żaden sposób powiązana ze sprzedażą term. 

Rezygnację złożyć teraz musi zarząd powiatu, którego starosta był przewodniczącym. Osobę, która zajmie stanowisko, wybierze nowy zarząd powołany w ciągu trzech tygodni. Jan Harhaj będzie pełnił dotychczasowe obowiązki, do momentu wybrania nowego starosty. 

Jeden komentarz o “Lidzbarski starosta zrezygnował ze stanowiska

  1. Podejrzana sprawa. Rzadko zdarza się, że polityk rządny władzy rezygnuje z wpływowego stanowiska.

Comments are closed.