W Lidzbarku Warmińskim powstaną ekologiczne przystanki 

W Lidzbarku Warmińskim powstaną ekologiczne przystanki 

Lidzbark Warmiński szczególnie dba o ekologię w mieście, wprowadzając nowe rozwiązania. Wykorzystywane są odnawialne źródła energii, które m.in są umieszczone jako panele fotowoltaiczne na urzędzie gminy, wprowadzono również do użytku mieszkańców elektryczne autobusy niskoemisyjne, również zasilane panelami. W Lidzbarku Warmińskim powstaną także ekologiczne przystanki. 

Ekologiczne przystanki w Lidzbarku Warmińskim, powstaną w dwóch lokalizacjach. Pierwszy umieszczony będzie przy szkole podstawowej nr 4 i Liceum Katolickim, na ulicy Słonecznej. Ma służyć młodym osobom, które korzystają z transportu autobusami do szkoły. Drugi przystanek powstanie w miejscu, gdzie przecinają się dwie linie autobusowe, przy dworcu. Wyjątkowość przystanków opiera się w szczególności na ekologicznych rozwiązaniach. Miejsca będą służyć za punkt dostaw i odbioru oraz wypłat gotówki, dzięki bankomatowi. Urządzenia będą zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Ponadto w dostosowanych miejscach, będzie można skorzystać z darmowego prądu i podładować swój telefon. Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego nie wyklucza, że w przyszłości w takich miejscach, będzie można także naładować samochód. Ekologiczne systemy, działają i sprawdzają się w mieście. Korzystają z nich przede wszystkim mieszkańcy oraz mają znaczący wpływ na środowisko, przy rozwiązaniach takich jak kursujące ekologiczne autobusy. 

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski odbył 8 lutego spotkanie z firmą, która ma wybudować urządzenia Ekopark S.A. podpisując list intencyjny, będącym pierwszym krokiem w realizacji ekologicznych przystanków. Wyraził również wolę współpracy i przystąpienia gminy do programu “ PIM-Inteligenta Polska” 

Jeden komentarz o “W Lidzbarku Warmińskim powstaną ekologiczne przystanki 

  1. Z pewnością nie jest to standardowy przystanek. Fakt, że można w nim podładować telefon sprawia, że idziemy z postępem.

Comments are closed.