"Ciąg dalszy wagi życia: Książka o historii sztangistów z Dobrego Miasta doczekała się reedycji"
Andrzej Kuptel nie tylko napisał, ale także teraz udoskonalił i uzupełnił swoją książkę „Ciężary życia. Prawdziwa historia dobromiejskich sztangistów”. Wydanie drugie tej fascynującej publikacji jest już dostępne. Inspiracją do stworzenia tej pracy były wspomnienia podczas pierwszego spotkania grupy sztangistów.
Od końca II wojny światowej minęło bardzo niewiele czasu, kiedy sport ponownie zagościł w Dobrym Mieście. Już latem 1945 roku odbył się tam pierwszy mecz. Sportowcy nie tracili czasu i prędko zaczęli realizować swoje cele, początkowo skupiając się na piłce nożnej, koszykówce i siatkówce. Ale z upływem czasu, różnorodność dyscyplin sportowych rozkwitła, obejmując kolarstwo, jeździectwo, tenis stołowy, brydż, szachy, sporty motorowe i oczywiście podnoszenie ciężarów.
W książce autorstwa Andrzeja Kuptela dowiadujemy się, że drużyny z Dobrego Miasta były cenione nie tylko lokalnie, ale także na arenie krajowej. Ich największymi osiągnięciami były awanse do II ligi siatkarzy i sztangistów oraz do III ligi piłkarzy. Najbardziej zasłynął wśród nich Łukasz Kadziewicz, znany siatkarz, który zagrał 178 meczów w kadrze narodowej Polski i zdobył tytuł wicemistrza świata w 2006 roku.
Fascynacja sportem autora „Ciężary życia. Prawdziwa historia dobromiejskich sztangistów” nie ogranicza się tylko do podnoszenia ciężarów. Podczas spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim wyznał: „Od dziecka sport mnie pociągał. Jako młody chłopiec tworzyłem albumy ze zdjęciami najlepszych sportowców, które wycinałem z gazet”.