Weekend na drogach z dwoma nietrzeźwymi kierowcami

Weekend na drogach z dwoma nietrzeźwymi kierowcami

Chociaż miniony weekend upłynął bez większych incydentów drogowych, to jednak policjanci mieli pełne ręce roboty z dwoma nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego. W obu przypadkach było to niezgodne z prawem; jeden z nich był niepełnoletni, a drugi poruszał się rowerem.

W piątkowe popołudnie 14 czerwca, około godziny 20:00, dyżurny lidzbarskiej jednostki policyjnej otrzymał informację o samochodzie marki Skoda Octavia, którego kierowca podejrzanie poruszał się po drogach Lidzbarka Warmińskiego. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol, który prędko zlokalizował i zatrzymał do kontroli wspomniany pojazd. Za kierownicą siedział 17-letni mężczyzna, nieposiadający prawa jazdy. Co więcej, test na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazał dodatni wynik. Teraz młody mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielne poranki, 16 czerwca około godziny 8:00. Tym razem na ulicy Orneckiej w Lidzbarku Warmińskim, gdzie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 63-letni mężczyzna wykazał znaki nietrzeźwości podczas jazdy, co potwierdziło badanie alkomatem – pokazało ono ponad promil alkoholu we krwi. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został ukarany grzywną w wysokości 2500 zł, a jego rower przekazano wyznaczonej osobie.