58-letni kierowca Volkswagena zginął na miejscu w wyniku tragicznego wypadku na drodze W 650

58-letni kierowca Volkswagena zginął na miejscu w wyniku tragicznego wypadku na drodze W 650

Sytuacja odnośnie tragicznego zdarzenia na drodze, które miało miejsce w Węgorzewie jest ciągle analizowana przez lokalnych stróżów prawa. Z powodu doznanych urazów, życie na miejscu katastrofy stracił 58-letni operator pojazdu marki Volkswagen. Kierujący drugim pojazdem – Land Roverem został przetransportowany do szpitala.

Na miejsce zdarzenia patrole policyjne zostały wezwane w sobotę (27.04.2024r.), po godzinie 21:00. Centrum kontrolne policji w Węgorzewie otrzymało informacje o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze W650 między Węgorzewem a Czerwonym Dworem. Bez zwłoki na miejsce zostały wysłane jednostki ratunkowe.

Z pierwszych ustaleń prowadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że 58-letni mężczyzna, za kółkiem Volkswagena, nie poradził sobie z utrzymaniem pojazdu na drodze podczas pokonywania łuku. Jego auto zjechało na pobocze, a następnie wróciło na jezdnię wpadając na przeciwny pas ruchu. Rezultatem tego było zderzenie z nadjeżdżającym z przeciwka Land Roverem. Mimo natychmiastowej reanimacji, 58-latek, mieszkaniec gminy Węgorzewo, zmarł na miejscu. 56-letni kierowca Land Rovera, zamieszkały w Milanówku, był trzeźwy. Z powodu odniesionych obrażeń został on przewieziony do szpitala.

Procedury były przeprowadzane pod ścisłym nadzorem prokuratora, który również był obecny na miejscu zdarzenia.