Mężczyzna, który zniszczył kable światłowodowe w Bartoszycach, usłyszał zarzut zniszczenia mienia

Mężczyzna, który zniszczył kable światłowodowe w Bartoszycach, usłyszał zarzut zniszczenia mienia

Krzysztof, 48-letni mieszkaniec Bartoszyc, został zatrzymany przez policję w poniedziałek 25 marca. Powodem interwencji było poważne przestępstwo, którego mężczyzna miał się dopuścić – zniszczenie kabli światłowodowych w jednym z miejscowych bloków mieszkalnych. Dzięki temu sprzętowi lokalni mieszkańcy mieli dostęp do Internetu i telewizji. Krzysztof przez swój czyn spowodował straty oszacowane na 1000 złotych.

Na trop tego incydentu funkcjonariusze wpadli już dzień wcześniej, w niedzielę 24 marca. Jednak te początkowe działania nie pozwoliły ustalić sprawcy. Dopiero dogłębne sprawdzenie zgromadzonego dowództwa i dokładne śledztwo pozwoliło na wskazanie Krzysztofa jako odpowiedzialnego za zniszczenie kabli. Zaskakująco, mężczyzna przyznał się do winy, wyrażając jednocześnie żal za swoje czyny. Pomimo tego, nie potrafił wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Kodeks karny za przestępstwo zniszczenia cudzej własności przewiduje surowe kary. W zależności od stopnia winy i skali szkód, sprawca może zostać ukarany od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.