Dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim: młodzież odkrywa tajniki pracy policjanta

Dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim: młodzież odkrywa tajniki pracy policjanta

20 marca, środa, to dzień szczególny dla młodzieży, która już niedługo będzie musiała podjąć decyzje o swojej przyszłości zawodowej. Tego dnia mieli oni możliwość bliższego zapoznania się z pracą policjanta – jednego z możliwych do wyboru kierunków kariery.

W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim gościli uczniowie miejscowych szkół średnich. To właśnie tam, 20.03.2024 r., podczas organizowanego dnia przedsiębiorczości, mieli okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda życie policyjne. Mogli zobaczyć na własne oczy sprzęt używany przez funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji i jakie wymogi muszą spełnić kandydaci na policjantów.

Młode osoby miały również unikalną możliwość spotkania się z mł. insp. Markiem Żebrowskim, pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim. Spotkanie odbyło się w jego gabinecie, gdzie przyjął on gości.

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim znaleźć można podziękowania dla uczniów za miło spędzony czas oraz zaproszenie do dołączenia do policyjnej służby.