Podsumowanie intensywnej pracy lidzbarskich funkcjonariuszy: pijani kierowcy i wypadek drogowy

Podsumowanie intensywnej pracy lidzbarskich funkcjonariuszy: pijani kierowcy i wypadek drogowy

Był to okres pełen zadań dla policjantów z Lidzbarka Warmińskiego, którzy musieli radzić sobie nie tylko z rutynowymi obowiązkami, ale również z sytuacjami wymagającymi natychmiastowego działania. Zaniepokojenie budzi fakt, że na drogach miasta pojawiło się wiele osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Do tego dochodzi jeszcze do wypadków na lokalnych drogach, jak ten, który miał miejsce na trasie DK51 w pobliżu miejscowości Miłogórze.

Pierwszy incydent miał miejsce w piątkowy wieczór, 8 marca. O godzinie 21:30, funkcjonariusze patrolujący ulicę Kopernika zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki Skoda. W trakcie interakcji z nim, policjanci poczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało prawie 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Po przekazaniu pojazdu trzeźwej osobie, policjanci zabrali prawo jazdy kierowcy. Teraz musi on zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą prowadzić do wyroku do trzech lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.

Następnie, w sobotę 9 marca, tuż przed godziną 12:00, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 51 w Miłogórzu. Według wstępnych ustaleń, 27-letni kierowca audi z niejasnych przyczyn zjechał z drogi jadąc w kierunku Olsztyna. Uderzył w barierki ochronne i skończył swój bieg w przydrożnym rowie. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Poniósł urazy głowy i został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy i pobrano krew do dalszych badań. Policjanci odebrali mu prawo jazdy.