Zachowanie przechodnia uratowało życie osoby, która wpadła do lodowatej wody

Zachowanie przechodnia uratowało życie osoby, która wpadła do lodowatej wody

Na skutek czujności przechodnia i szybkiego działania służb ratunkowych, doszło do uratowania życia mężczyzny, który wpadł do lodowatej wody. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyspozytora 16 stycznia. Szczególny apel kierowany jest do wszystkich osób o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Całe zajście miało miejsce we wtorek, szczególnie niebezpiecznym dniem ze względu na niską temperaturę. Nieopodal mostu pomiędzy ulicami Kopernika a Zamkową, mężczyzna wpadł pod lód. Były to okolice, gdzie kruchy lód był jeszcze bardziej zdradliwy. Świadek, który przypadkiem przechodził obok miejsca zdarzenia, zaalarmował służby ratunkowe.

Strażacy zostali natychmiast skierowani na miejsce zdarzenia. Wyjęcie mężczyzny z wody odbyła się ekspresowo. Mężczyzna był wyraźnie wychłodzony i wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. Przekazano go pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który udzielił mu natychmiastowej pomocy.

Całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, ale stanowiło ogromne zagrożenie dla życia poszkodowanego mężczyzny. Wszyscy powinni pamiętać, że bezpieczna warstwa lodu powinna mieć co najmniej 10 cm. Dodatkowo lód na rzekach jest cieńszy z powodu ciągłego ruchu wody, co sprawia, że proces zamarzania jest niejednolity. Szczególna ostrożność powinna być zachowana w pobliżu ujść rzek, przepustów, mostów, kanałów, doków i brzegów, gdzie lód może być znacznie cieńszy i bardziej niestabilny.