Młodzi bokserzy w ringu podczas gali boksu w Lidzbarku Warmińskim

Młodzi bokserzy w ringu podczas gali boksu w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 9 grudnia, w ostatnią sobotę, młode talenty bokserskie stanęły w ringu podczas kolejnej gali sportów walki. Wydarzenie to zorganizowane było przez Lidzbarski Klub Sportów Walki Olympia i jak poprzednio, miejsce do rywalizacji umieszczone zostało w Hotelu Górecki.

Profesjonalny ring zajęły drużyny nie tylko z Lidzbarka Warmińskiego, ale również z takich miast jak Orneta, Elbląg, Kętrzyn, Iława i Dobre Miasto. Wielu młodych pięściarzy miało okazję po raz pierwszy wystąpić przed tak licznie zgromadzoną publicznością, a także brać udział w gali na tak profesjonalnym poziomie, porównywalnym z galami dla doświadczonych sportowców. Jak podkreśla trener klubu Olympia – Tomasz Wyszyński, taka rywalizacja jest nieocenionym źródłem doświadczenia dla młodych sportowców, którzy dopiero rozwijają swoje umiejętności.

Klub Sportów Walki Olympia z Lidzbarka Warmińskiego ma za sobą już organizację kilku gal boksu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Co więcej, każda z nich była przygotowana z największym profesjonalizmem i gromadziła tłumy entuzjastycznych kibiców. Tak samo było i tym razem.