Jarmark świąteczny w Lidzbarku Warmińskim: Rękodzieło, ekologia i pomoc dla zwierząt

Jarmark świąteczny w Lidzbarku Warmińskim: Rękodzieło, ekologia i pomoc dla zwierząt

W Lidzbarku Warmińskim, niezapomniane wydarzenie okaże się miejscem zarówno dla miłośników rękodzielniczych wyrobów, jak i dla tych, którzy pragną wesprzeć lokalne schronisko dla zwierząt. Zaplanowany na niedzielę, 17 grudnia jarmark świąteczny oferuje coś więcej niż tradycyjne stoiska z prezentami.

Miejsce to – deptak pod Wysoką Bramą – zamieni się w tętniący życiem bazarek pełen kreatywności i dobroci. Jarmark wystartuje punktualnie o godzinie 10 i potrwa do godziny 15. Oprócz niepowtarzalnej szansy na zakup meblarstwa ręcznie wykonanych, goście będą mieli okazję skosztować produkty pochodzące od lokalnych producentów ekologicznej żywności.

Wydarzenie to przewiduje również niecodzienny konkurs. Goście będą zachęcani do rywalizacji w stworzeniu najdłuższego i najbardziej imponującego łańcucha choinkowego. To świetna okazja do wprowadzenia ducha świąt i udekorowania drzewa swoimi własnymi rękoma!

Warto jednak pamiętać, że jarmark ma również inny, szczytny cel. Młodzieżowa grupa z pracowni teatralnej Szafa prowadzi zbiórkę na rzecz zwierząt z lokalnego Przytuliska i Kotuliska. Zwiedzający są zachęcani do przynoszenia karmy dla psów i kotów oraz pluszaków, które mogą posłużyć jako zabawki. Dodatkowo, schronisko z radością przyjmie kołdry i poduszki bez pierza, które zapewnią zwierzakom ciepło w zimne dni.