Tradycyjne Mikołajkowe Zawody Strzeleckie

Tradycyjne Mikołajkowe Zawody Strzeleckie

Niezależnie od warunków atmosferycznych, strzelcy zawsze znajdują sposób na doskonalenie swoich umiejętności. Nawet zima i śnieg nie są dla nich przeszkodą. W najbardziej wytrwałych z nich mogliśmy podziwiać w akcji 3 grudnia, kiedy to udział wzięli w mikołajkowym dwuboju pistoletowym.

Zawody strzeleckie z okazji mikołajek to już dobrze zakorzeniona tradycja w Klubie Strzeleckim Warmiak. Ponieważ imieniny Mikołaja przypadały w tym roku w środku tygodnia, zdecydowano o wcześniejszym terminie świętowania – 3 grudnia. Pomimo zimowych warunków, strzelnica miejska przy ulicy Olsztyńskiej zgromadziła 21 zawodników gotowych do rywalizacji. Zimno i opady śniegu zostały przyćmione przez emocje rywalizacji i słodki poczęstunek, który dodatkowo rozgrzewał uczestników.

Zawody nosiły nazwę „Mikołajkowy Dwubój Pistoletowy”, co oznaczało konkurencję w strzelaniu z dwóch różnych rodzajów pistoletów sportowych – bocznego i centralnego zapłonu. Zwycięzcą została osoba, która w obu konkurencjach zdobyła największą sumę punktów.