Znaleziono kolejne niewybuchy w rejonie

Znaleziono kolejne niewybuchy w rejonie

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego już po raz kolejny w tym roku zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu. Funkcjonariusze czuwali na miejscu od poniedziałku do wtorku. Przypominają przy tym, że nadejście wiosny odkrywać może kolejne znaleziska, które kryje w sobie ziemia. Przy ujawnieniu elementów z czasów wojennych powinniśmy jednak zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim zgłosić znalezioną niebezpieczną rzecz, dzwoniąc na numer alarmowy.

W poniedziałek (4 kwietnia) do policjantów wpłynęło zgłoszenie znalezieniu w okolicach jeziora Wielochowskiego dwóch niewybuchów, prawdopodobnie pochodzących z czasów II Wojny Światowej, To już kolejne w tym roku tego typu znalezisko, o poprzednim pisaliśmy m.in. w artykule: Znaleziono niewybuch z II Wojny Światowej.

Jak informuje KPP w Lidzbarku Warmińskim, po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce skierowano przeszkolonego w zakresie rozpoznania  minersko – pirotechnicznego policjanta, który potwierdził, że znalezisko to granaty moździerzowe. Do czasu przybycia żołnierzy, którzy są uprawnieni do podjęcia znalezionych elementów, funkcjonariusze zabezpieczali teren znalezisk. Podczas dalszej pracy i sprawdzaniu przyległego terenu znaleziono kilkanaście granatów moździerzowych. Wszystkie niewybuchy zabezpieczył patrol saperski.