Zatrzymano sprawców kradzieży

Zatrzymano sprawców kradzieży

Lidzbarscy kryminalni już po raz kolejny udowodnili swoje zdecydowane i sprawne działanie. Pozwoliło ono na zatrzymanie sprawców kradzieży, którą dokonano zaledwie kilka godzin wcześniej. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał 5 zarzutów w związku ze wcześniej popełnionymi kradzieżami.

We wtorek (24 stycznia) policjanci z lidzbarskiej policji otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży alkoholu w jednym z marketów. Wartość towaru, który znikł ze sklepowych półek oszacowano na ponad 1100 złotych. Funkcjonariusze podczas prowadzonego dochodzenia ustalili samochód, którym podejrzani przyjechali do sklepu.

Po namierzeniu pojazdu zdecydowali o zatrzymaniu go do kontroli. Jak się okazało, siedział w nim znany już ze wcześniejszych kradzieży 44-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego razem ze swoim 57-letnim kolegą. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, którzy dzień później usłyszeli zarzuty. 

Jak informuje Komenda Powiatowa w Lidzbarku Warmińskim, 57-letni mężczyzna odpowie za kradzież alkoholu z marketu na kwotę ponad 1100 złotych. Drugi z mężczyzn usłyszał natomiast 5 zarzutów kradzieży na łączną kwotę około 7900 złotych. Kradzieże dokonywane były w sklepach, drogeriach, ale również na szkodę osoby prywatnej od 10 grudnia ub.r. do 24 stycznia. Ponadto za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem z poziomu recydywy.