Nie tylko na służbie policjanci dbają o bezpieczeństwo 

Nie tylko na służbie policjanci dbają o bezpieczeństwo 

Wzorową postawą funkcjonariusza policji wykazał się asp. Mirosław Saliński. Będąc w sobotę na stacji paliw w Wozławkach, powstrzymał bowiem będącą pod wpływem alkoholu 45-letnią kobietę przed dalszą jazdą. Przyjechała ona, aby dokupić alkohol. 

W sobotę 14 stycznia w godzinach popołudniowych funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim w czasie wolnym od pracy przebywał na jednej ze stacji paliw w powiecie bartoszyckim. W sklepie zauważył kobietę, która miała wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. 45-latka kupiła alkohol, wyszła ze sklepu i udała się do stojącego w pobliżu samochodu. Asp. Mirosław Saliński widząc to, natychmiast przystąpił do działania i udaremnił kobiecie odjechanie z parkingu. Od kobiety wyczuł woń alkoholu i postanowił natychmiast zawiadomić o tym odpowiednie służby. Patrol policji zbadał stan trzeźwości zatrzymanej, wykazując w jej organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jak się okazało, posiadała również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po raz kolejny w trakcie 12-letniej służby asp. Mirosław Saliński wykazał się wzorową postawą. Zatrzymana kobieta to bowiem już czwarty przypadek, podczas którego funkcjonariusz poza służbą udaremnił dalszą jazdę.

Więcej wydarzeń z regionu w zakładce kronika policyjna.